Get Adobe Flash player

29 kwietnia 2015- Archiwum

Poszukiwania zaginionej osoby-11 letniego chłopca

CAM00335

W dniu 29 kwietnia 2015r. o godz. 22.52  zastępy OSP i PSP z Ostrołęki, prowadziły działania, których celem było poszukiwanie zaginionej osoby – 11 letniego chłopca. Obszarem prowadzonych działań było osiedle „Kwiatowa” i „Centrum”. Do prowadzonych działań poszukiwawczych na terenie miasta Ostrołęki, wykorzystano również miejski monitoring, rozszerzając tym samym zakres poszukiwań. Po godz .0.00 chłopiec został odnaleziony na terenie miasta Ostrołęka. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy OSP Ostrołęka SLRR, GLM8/8 i 2 zastępy PSP Ostrołęka SLRR, GBA 2,5/16, a także funkcjonariusze policji.

 

Prace montażowe pomostu pływającego

DSC08271

W dniu 27 kwietnia 2015 roku od wczesnych godzin porannych sekcja ratownictwa wodno-nurkowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, rozpoczęła prace montażowe pomostu pływającego. W okolice plaży miejskiej zostały przyholowane poszczególne przęsła pomostu z portu przez holownik przy asekuracji łodzi ratowniczej. Po skręceniu całej konstrukcji pomost został przytwierdzony łańcuchami do dna rzeki Narew, a następnie ustawiony wzdłuż linii brzegowej plaży miejskiej w kształcie litery „U”, wyznaczając tym samym bezpieczną strefę kąpieliska.

Kolizja drogowa na ul. 11 Listopada

IMG_2318

W dniu 22 kwietnia po godz. 12.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8 do zdarzenia na ul. 11 Listopada. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kolizja ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym.

 

 

Trwa akcja „Posesja” na terenie miasta Ostrołęka

IMG_0368

W dniu 20 kwietnia 2015r. ruszyła akcja „Posesja” na terenie miasta Ostrołęka. Celem corocznej akcji jest sprawdzenie stosowania się mieszkańców do utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Kontrole prowadzone będą również pod kątem przepisów oraz stosowania środków ochrony przeciwpożarowej. W ramach akcji „Posesja” kontrolowane będą posesje prywatne, spółdzielnie, zakłady pracy, place, ulice przez funkcjonariuszy m.in. Straży Miejskiej, Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz innych jednostek w zakresie swoich uprawnień. Prowadzone kontrole zostaną zakończone w dniu 24 kwietnia 2015r.

„Szczęśliwa siódemka” – Odmulanie Omulwi

IMG_0123

W dniu 11 kwietnia 2015r – siódmy raz nasi płetwonurkowie wyruszyli na Odmulanie Omulwi pod hasłem „Szczęśliwa siódemka”. Licząca ok. 4 km trasa rozpoczęła się na moście w miejscowości Kruki, a zakończyła na posesji państwa Wojciechowskich, gdzie Omulew uchodzi do Narwi. W tym roku udział wzięło ponad 44 płetwonurków (w poprzednich latach liczba biorących osób wynosiła 40, a jeszcze wcześniej 28 osób). Podczas wiosennego spływu uprzątnięto rzekę Omulew, z pozostawionych śmieci w nurcie rzeki w tym. min. butelek, puszek, foli, itp., w sumie zebrano aż trzy worki. Tradycyjnie organizatorami spływu byli: Ostrołęcki Klub Płetwonurków Arapaima, Ostrołęcka Omulew oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrołęce.

Miejskie obchody – 75 rocznica zbrodni Katyńskiej

smolensk-001

W dniu 11 kwietnia 2015r. obchodzono w naszym mieście 75 rocznicę zbrodni katyńskiej i 5 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uroczystości w Ostrołęce rozpoczęły się Mszą Św. w kaplicy przy ul. Krańcowej, po której przemaszerowano pod pomnik „Katyń-Smoleńsk-Siewiernyj”, przed którym odbyły się.: apel pamięci, złożenie kwiatów oraz przemówienia i część artystyczna. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem.

Warta Honorowa przy Grobie Pańskim – Wielkanoc

IMG_0020

Tradycją naszej jednostki jest, że w okresie Triduum Paschalnego, strażacy biorą udział w adoracji Grobu Pańskiego. Podtrzymując wspaniałą tradycję zapoczątkowaną przez „naszych dziadów” wystawiliśmy warty honorowe w Kościołach pw. Św. Franciszka z Asyżu, pw. Nawiedzenia NMP oraz Sanktuarium pw. Św. Antoniego w Ostrołęce. Uczestniczyliśmy również we Mszy Rezurekcyjnej i procesji wraz z pocztem sztandarowym. Nasza Orkiestra Dęta OSP uświetniła swoim występem Mszę Rezurekcyjną w Kościele pw. Zbawiciela Świata. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy spotkali się w strażnicy OSP na tradycyjnym „jajeczku wielkanocnym”. Dziękujemy  naszym druhom za uczestnictwo  w obchodach Świąt Wielkiej Nocy.

 

 

 

 

 

Życzenia Wielkanocne Prezes OSP

Wielkanoc_2015

Życzenia Wielkanocne Prezes ZOSP RP

wielkanoc2015

Życzenia Kapelan Mazowieckich Strażaków

WIELKANOC 20151

kurier Irlandia