Get Adobe Flash player

26 marca 2015- Archiwum

Plama oleju na ul. 22 lipca

IMG_0130

W dniu 25 marca 2015r. około godz. 23.46 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8 do plamy oleju na jezdni.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości ok. 2 metrów i długości ok. 10 metrów, która zalała jeden pas ruchu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. W działaniach uczestniczył: 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8.

Zabezpieczenie imprezy „Topienia Marzanny”

CAM00185

W dniu 21.03.2015r. tj. sobota nad brzegiem rzeki Omulew odbyła się impreza plenerowa „Topienie Marzanny” na posesji państwa Wojciechowskich. Nie zabrakło również udziału naszej jednostki, w tym wydarzeniu kulturalnym w ramach zabezpieczenia. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji min.: rożnego rodzaju konkursy – konkurs na najpiękniejszą Marzankę-Kurpiankę, wspólne biesiadowanie przy ognisku, ciepły posiłek, spływ kajakowy po rzece Omulew itp. Również przedstawiono i omówiono sprzęt ratownictwa wodno-nurkowego będący na wyposażeniu naszej jednostki. Organizatorem wydarzenia było: stowarzyszenie EKOMENA.

Demontaż syreny alarmowej

CAM00172

W dniu 21.03.2015r. w ramach wzajemnej współpracy między Centrum Zarządzania Kryzysowego  w Ostrołęce, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Ostrołęce, dokonano demontażu syreny alarmowej mieszczącej się przy budynku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Warszawie, Rejon w Ostrołęce przy ul. Stacha Konwy 24,  ze wzgledu na zbliżający się remont budynku. Po zakończeniu prac budowlanych syrena powróci na swoje dawne miejsce.

 

 

Ogłoszony przetarg na budowę garaży

IMG_0078

W dniu 20.03.2015r. został ogłoszony przetarg na budowę budynku socjalno-magazynowego na potrzeby OSP w Ostrołęka – Numer ogłoszenia: 39229/2015r. Wszelkie informacje odnośnie ogłoszonego przetargu można znaleźć na  naszej stronie  w zakładce „Zamówienia Publiczne”

 

Metalowe ostre elementy na ul. Bohaterów Warszawy

 akcja1

W dniu 19 marca 2015r. około godz. 19.30 zadysponowano 2 zastępy OSP Ostrołęka GLM8/8 , SLRR do rozrzuconych metalowych elementów na całej szerokości ul. Bohaterów Warszawy na długości ok. 500m /od ronda im. Edwarda Kupiszewskiego do skrzyżowania ulic Księdza Stanisława Pędzicha i ul. Generała Władysława Sikorskiego/. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie uprzątnięciu ulicy z porozrzucanych ostrych elementów. Na czas prowadzonej akcji,  wstrzymany został ruch od ul. 11 Listopada do ul. Sikorskiego przez Policje i Straż Miejską.

AKCJA – Nie wypalaj traw !!!!!!

plakat

VI Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr „Świętemu Janu Pawłowi II w Hołdzie” – 23 maja 2015r. w Licheniu

JanPawełII                                                                                                                                   fot. dabrowatar.pl

Do pobrania:

Karta_zlot chórów

pielgrzymka_2015_plakat

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę – 26 kwietnia 2015r.

Pielgrzymka

Do pobrania:

repertuar

Karta_pielgrzymka

Plama oleju na ul. Bohaterów Westerplatte

DSC08137

W dniu 14 marca 2015r. około godz. 09.41 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8  do plamy oleju na jezdni.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości ok. 1 metra i długości ok. 700 metrów, która zalała jeden pas ruchu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8, 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka GBA 2,5/16.

kurier Irlandia