Get Adobe Flash player

31 grudnia 2014- Archiwum

Poszukiwania zaginionej osoby

belka31 grudnia 2014r. w miejscowości Łęg Przedmiejski,  zastęp OSP i PSP z Ostrołęki, prowadził działania, których celem było przeszukanie obszaru leśnego wskazanego przez Policję w poszukiwaniu zaginionej osoby. Działania te pozwoliły upewnić się że na przeszukanym terenie nie ma osoby poszukiwanej.

 

Trwa akcja poszukiwawcza zaginionej osoby

CAM00015W dniu 28 grudnia 2014r. o godz. 10.00  SGRWN prowadziła poszukiwania zaginionej osoby na rzece Narew i w okolicznych jej rozlewiskach. Do działań poszukiwawczych przyłączyli się również członkowie SSR PZW Narew. W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze policji, państwowej straży pożarnej, straży miejskiej, rodzina oraz znajomi. Jak dotychczas poszukiwania nie odniosły jednak żadnego skutku.

 

Życzenia

Boze_Narodzenie

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, które wszyscy chcemy spędzić ze swoimi rodzinami,  w atmosferze miłości, zapominając o wszystkich konfliktach, z dala od problemów dnia codziennego i zgiełku świata.

Pragniemy na ten czas złożyć wszystkim Druhnom, Druhom, Przyjaciołom i Sympatykom ostrołęckiej Ochotniczej Straży Pożarnej jak najlepsze życzenia.

Niechaj te Święta będą dla Was czymś głębszym, niż okazją, do obdarowania najbliższych prezentami. Niech będą oczekiwanym czasem spotkania z Nowo Narodzonym Bogiem. Niech On obdarzy Was pokojem serca, radością i wszystkimi potrzebnymi Wam łaskami.

W Nowym, 2015, Roku życzymy Wam szczęścia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym i szczerej satysfakcji z tego, że jesteście Strażakami.

Zarząd
Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce

Szkolenie w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie

IMG_0036W dniach 19-20.12.2014r w miejscowości Józefów pow. otwocki odbył się kurs w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej. Kurs przeznaczony był dla Komendantów Gminnych ZOSP RP, ewentualnie kandydatów na Komendantów, Naczelników OSP, zastępców Naczelników i innych osób zajmujących się sprzętem dla OSP. Podczas kursu poruszane były zagadnienia w tym min.: system dopuszczeń sprzętu użytkowego w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, konsekwencje prawne użytkowania sprzętu  bez świadectwa dopuszczenia, zalecane procedury odbioru sprzętu (w tym samochodów, motopomp itp.) W szkoleniu wzięło udział 2 strażaków.

 

Wigilia Strażacka 2014

W sobotę 19 grudnia 2014 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne członków OSP.

Spotkanie rozpoczęła krótka przemowa Prezesa Zarządu naszej OSP, druha Andrzeja Orłowskiego, który złożył życzenia świąteczne dla wszystkich obecnych oraz nieobecnych i całej braci strażackiej. Później głos zabrał ks. kanonik Zdzisław Grzegorczyk, kustosz ostrołęckiego Sanktuarium Św. Antoniego, który przeczytał fragment z Pisma Świętego i także złożył świąteczne życzenia.

Następnie zebrani wysłuchali krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP pod batutą kapelmistrza Zenona Brożyny. Po koncercie wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem i częstując się potrawami na wigilijnym stole.

/Galeria zdjęć dostępna TUTAJ./

Wigilia Strażacka

Zapraszamy wszystkie Druhny i Druhów z naszej OSP na Uroczystą Wigilię Strażacką, która odbędzie się na sali w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Głowackiego 44 w dniu 19 grudnia o godzinie 17:00.

Zarząd OSP Ostrołęka

Rodzinny Bieg Mikołajkowy: Strażcy pobiegli dla Dobrusi

IMG_0010W niedzielę 7 grudnia 2014r. w ostrołęckim parku miejskim odbył się Rodzinny Bieg Mikołajkowy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród ostrołęczan i miała charakter charytatywny. Podczas biegu kwestowano na rzecz Dobrusi Napiórkowskiej – córeczki naszego kolegi, która zmaga się z ciężką chorobą. Do przebiegnięcia była 6 kilometrowa trasa, w której to nie zabrakło również strażaków, zarówno z naszej jednostki OSP i z PSP w Ostrołęce.

 

 

 

 

 

 

kurier Irlandia