Get Adobe Flash player

28 września 2014- Archiwum

„Kurpiowskie Targi Rolnicze” ul. Prądzyńskiego

targiW dniu 28 września 2014r. odbyły się Kurpiowskie Targi Rolnicze w Ostrołęce, orgaznizowane przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Ostrołęka. Nasza jednostka wystawiła sprzęt ratownictwa wodno-nurkowego będący na wyposażeniu.

 

 

 

Plama oleju ul. Gorbatowa

dsc_0194Wczoraj, tj. 10 września 2014r. około godziny 14.00 Powiatowe Stanowisko Kierowania w KP PSP Ostrołęce otrzymało informację o stwarzającej zagrożenie w ruchu drogowym, plamie oleju. Dyżurny SK skierował do działań zastępy: SLRT JRG Ostrołęka, GLM8/8 OSP Ostrołęka. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono plamę oleju o szerokości 2 metrów i długości 40 metrów, która zalała jeden pas ruchu w pobliżu skrzyżowania ulic Gorbatowa i Kopernika oraz wjazdu na parking przy budynku poczty. Do wycieku najprawdopodobniej płynu hydraulicznego doszło z samochodu ciężarowego. Działania polegały na usunięciu plamy przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Miejsce zdarzenia zabezpieczali funkcjonariusze straży miejskiej.

 

 

 

V Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze – eliminacje II strefa

IMG_0022W dniu 6 września 2014r.w miejscowości Seroczyn gmina Wodynie powiat Siedlecki odbyły się eliminacje strefowe – strefa II do V Wojewódzkich Zawodów Sportowo ? Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych województwa mazowieckiego, które zostaną rozegrane w dniu 13 września 2014r. na stadionie miejskim w Kozienicach, a awans uzyskają 3 najlepsze jednostki w poszczególnych  kategoriach. W rozegranych zawodach wzięło udział 21 drużyn (12 w grupie A – męskie i 9 w grupie C – żeńskich) z poszczególnych powiatów ( garwoliński, łosicki, miński, ostrołęcki, ostrowski, otwocki, pułtuski, siedlecki, sokołowski, warszawski, węgrowski, wołomiński, wyszkowski). Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Kolejność czołowych miejsc przedstawia się następująco:

Grupa A/mężczyźni/:

1. miejsce OSP Szkopy pow. sokołowski               – 90,40 pkt.

2. miejsce OSP Hołubla pow. siedlecki                  – 92,73 pkt.

3 miejsce OSP Nagoszewka pow. ostrowskie       – 93,48 pkt.

Grupa C/kobiety/:

1. miejsce OSP Mursy pow. sokołowski                 – 109,83 pkt.

2. miejsce OSP Rudka pow. łosicki                         – 111,90 pkt.

3. miejsce OSP Lelis pow. ostrołęcki                      – 121,94 pkt.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach – puchary.

 

 

 

.

 

 

Piknik kulturalny – Spotkajmy się w Parku

plakatW dniu 6 września 2014r. tj sobota w parku miejskim o godz. 12.00 odbył się piknik kulturalny pod nazwą Spotkajmy się w parku. Nie zabrakło również udziału naszej jednostki, w tym wydarzeniu kulturalnym. Przedstawiono i omówiono sprzęt ratownictwa wodno-nurkowego będący na wyposarzeniu naszej jednostki.

kurier Irlandia