Get Adobe Flash player

30 lipca 2014- Archiwum

Kurs na płetwonurków na stopień podstawowy KDP/CMAS (P1)

oboz1W dniach 23-30.07.2014r w miejscowości Bysław pow. tucholski woj. kujawsko-pomorskie odbył się planowy kurs KDP/CMS (P1). W trakcie kursu szczególnie położono nacisk na metodykę nauczania i bezpieczeństwo. Zrealizowano w całości program wg standardów CMAS. W trakcie kursu nurkowania szkoleniowe odbyły się w jeziorze Bysławskim. W kursie wzięło udział 3 strazaków.

 

Udział SGRWN na specjalistycznych ćwiczeniach

nurkiNurkowie ze  Specjalistycznej Sekcji Ratownictwa Wodno – Nurkowego ostrołęckiej straży pożarnej wzięli udział w specjalistycznych ćwiczeniach na jeziorze Piłakno. Ćwiczenia z udziałem nurków ze Specjalistycznej Sekcji Ratownictwa Wodno –  Nurkowego z JRG Ostrołęka oraz z OSP Ostrołęka odbyły się 15 lipca na jeziorze Piłakno w woj. warmińsko mazurskim, powiat mrągowski – dorzecze Krutyni. Celem szkolenia było doskonalenie współpracy dwóch rot nurkowych oraz umiejętności w zakresie przewodowej łączności podwodnej. W szkoleniu wzięło udział 15 strażaków.

Padły bóbr – rzeka Narew

belkaW ramach prowadzonej akcji ?Bezpieczne Wakacje nad wodą? w dniu 22.07.2014r, prowadząc działania patrolowe o godz.12.08  natrafiono na zdechłego bobra znajdujące się na brzegu rzeki Narew około 100 metrów od  elektrowni. Na miejsce akcji przybyły służby sanitarne, które to zabrały martwe zwierzę.

 

Usuwanie gniazda szerszeni ul. Obozowa

belkaW dniu 21 lipiec 2014r. o godz. 17.49 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8 do usunięcia gniazda szerszeni w budynku gospodarczym. Przy użyciu specjalnych ubrań pszczelarskich gniazdo zostało usunięte.

Plama oleju ul. Prądzyńskiego

belkaW dniu 21 lipca 2014r. około godz. 17.14 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8  do plamy oleju na jezdni.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości 2 metrów i długości 5 metrów, która zalała jeden pas ruchu. Działania polegały na usunięciu plamy przy użyciu sorbentu i neutralizatora.

 

Plama oleju ul. Zawadzkiego

belkaW dniu 19 lipca 2014r. o godz. 10.14 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8 i JRG PSP Ostrołęka GBA 2,/16 do plamy oleju na jezdni.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości 1,5 metra i długości 25 metrów, która zalała jeden pas ruchu. Działania polegały na usunięciu plamy przy użyciu sorbentu i neutralizatora.

Plama oleju ul. I Armii Wojska Polskiego

belkaW dniu 18 lipca 2014r. o godz. 16.57 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8  do plamy oleju na jezdni.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości 3 metrów i długości 5 metrów, która zalała jeden pas ruchu. Działania polegały na usunięciu plamy przy użyciu sorbentu i neutralizatora.

Zwłoki mężczyzny w szuwarach – rzeka Narew

CAM00018W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne Wakacje nad wodą” w dniu 19.07.2014r, prowadząc działania patrolowe około godz. 16.00  natrafiono na zwłoki mężczyzny znajdujące się na brzegu rzeki Narew około 200 metrów od  plaży miejskiej w kierunku elektrowni. Na miejsce akcji przybyli policjanci i prokurator. Kąpielisko zostało zamknięte z przyczyn możliwości skarżenia wody. Z rzeki zostały pobrane próbki do badań sanitarno-epidemiologicznych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrołęce. Zakaz kąpieli w rzece obowiązuje do czasu zbadania wody pobranej z  Narwi.

 

 

Zalana piwnica ul. Gomulickiego

belkaW dniu 17 lipca 2014r. około godz. 11.01 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zalanych pomieszczeń piwnicznych. Prawdopodobną przyczyną awarii była pęknięta rura sieci wodociągowej. Konieczne okazało się wypompowanie wody z zalanej piwnicy budynku. W działaniach uczestniczyły 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8 i 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka GBA 2,5/16.

Patrolowanie rzeki Narew – „Bezpieczne Wakacje”

CAM00014W miesiącach lipcu i sierpniu nasza OSP patroluje rzekę Narew w ramach programu Bezpieczne Wakacje. Na początku lipca odbyło się w tej sprawie spotkanie w ostrołęckim magistracie. Obecni byli m.in. przedstawiciele policji, WOPR-u oraz straży pożarnych (PSP i OSP). Ustalono zasady zabezpieczania miejsc, w których podczas wakacji przebywać mogą dzieci.

kurier Irlandia