Get Adobe Flash player

30 kwietnia 2014- Archiwum

Pomost na plaży

pomost2014

W dniu 29 kwietnia 2014 roku sekcja ratownictwa wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce przyholowała z portu na plażę miejską poszczególne przęsła pomostu, który po skręceniu został przytwierdzony łańcuchami do dna rzeki Narew i ustawiony na plaży miejskiej w Ostrołęce. Zdjęcia znajdują się w pełnej treści niniejszej wiadomości.

Read the rest of this entry »

Komora dymowa – TEST

CAM00178W dniu 28.04.2014r. na terenie KM PSP w Ostrołęce odbył się test w komorze dymowej.  Test  składał się z 2 etapów, tj. próby wydolnościowej i komory dymowej. Dodatkowo przedstawiamy wstępny opis na czym polegało zaliczenie testu. W pierwszej części komory strażak ćwiczący w pełnym ekwipunku ważącym ok. 25 kg (aparat powietrzny, ubranie ochronne, maska, hełm, rękawice, buty itp.) poddany jest próbie wydolnościowej. Do tego celu służą bieżnia, rower stacjonarny, drabina mechaniczna i młot uderzeniowy. Przygotowuje się w ten sposób do wykonywania właściwego zadania.  Dodatkowo przed przystąpieniem do próby wydolnościowej każdy strażak jest badany przez lekarza, wyrażający zgodę na udział w tym ćwiczeniu. W drugiej części znajduję się właściwa ścieżka przeszkód mająca układ pionowy i przypomina układ piwniczny, wyżej już zadymione pomieszczenia mieszkalne i poddasze. Dodatkowymi utrudnieniami są ciemność, efekty wizualne i dźwiękowe, dym oraz wysoka temperatura dochodząca nawet do 50-60 stopni Celsjusza. Jednak ćwiczenia w komorze są zupełnie bezpieczne. Cały czas operator ma podgląd z kamer termo-wizyjnych oraz stałą łączność z ćwiczącym, dzięki czemu w chwili jakiegokolwiek zagrożenia może natychmiast zareagować i wskazać drogę wyjścia zgubionemu ratownikowi.Ćwiczebna komora dymowa symuluje warunki pożaru, oddając realizm i ma na celu przygotowanie i oswojenie strażaka z warunkami panującymi w czasie właściwej akcji. Ćwiczenia mają także na celu wyrobienie, sprawdzenie oraz doskonalenie u ćwiczących umiejętności i nawyków w zakresie: technik pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i ubraniach ochronnych, pracy przy dużym obciążeniu psycho-fizycznym (brak widoczności, zadymienie, ograniczona przestrzeń, podwyższona temperatura, hałas), poruszania się w nieznanym i skomplikowanym przestrzennym układzie komunikacji poziomej i pionowej. W ćwiczeniach wzięło udział 15 strażaków

 

 

Czuwanie przy Grobie Pańskim

czuwanie2014-m

Strażacy z Naszej OSP brali udział w adoracji Grobu Pańskiego, a także uczestniczyli w Mszy Rezurekcyjnej i procesji w Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego, oraz kościołach pw. Św. Franciszka z Asyżu i pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (farnym). Po Mszy wszyscy uczestnicy spotkali się w strażnicy OSP na tradycyjnym jajku wielkanocnym.

Wielkanoc

koszyczek

Radosnych Świąt Wielkanocnych

wypełnionych wiarą, która rodzi nadzieję i budzi do życia wszystko wokół nas.
Wiosennej pogody w sercu, radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób
życzy
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce

Życzenia od Zarządu Głównego ZOSP RP

Wszystkim Druhom i Druhnom, Waszym Rodzinom, przyjaciołom i sympatykom strażackiej społeczności życzę zdrowia, szczęścia rodzinnego wzmocnionego spotkaniem przy wielkanocnym stole.
Prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak

VI Odmulanie Omulwi

IMG_15085 kwietnia szósty raz nasi płetwonurkowie wyruszyli na Odmulanie Omulwi. Licząca ok. 4 km trasa rozpoczęła się na moście w miejscowości Kruki, a zakończyła na posesji państwa Wojciechowskich, gdzie Omulew uchodzi do Narwi. W tym roku udział wzięło ponad 40 płetwonurków (poprzedni rekord wynosił 28, a wcześniej 22 osoby).

Przy okazji spływu uprzątnięto rzekę. Wyłowiono znalezione łącznie trzy worki butelek i puszek.

Tradycyjnie organizatorami spływu byli: Ostrołęcki Klub Płetwonurków „Arapaima”, „Ostrołęcka Omulew” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrołęce. W pełnej treści wiadomości znajduje się galeria zdjęć.

Read the rest of this entry »

Śp. Roman Pruszko (1953-2014)

sp-roman-pruszko-czb

* * *

W dniu 30 marca br.
na wieczną służbę do św. Floriana
odszedł

Ś.P. Druh Roman Pruszko

członek Orkiestry Dętej
Ochotniczej Straży Pożarnej
w Ostrołęce.

Cześć Jego pamięci.

* * *

kurier Irlandia