Get Adobe Flash player

31 maja 2012- Archiwum

Zaproszenie na uroczystości jubileuszowe

UWAGA! PO KLIKNIĘCIU W OBRAZKI POWYŻEJ, UKAŻĄ SIĘ ICH POWIĘKSZONE WERSJE.

Ustawianie pomostu na plaży miejskiej

W dniach 22-23 maja 2012 roku sekcja ratownictwa wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce przyholowała z portu na plażę miejską poszczególne przęsła pomostu, który po skręceniu został przytwierdzony łańcuchami do dna rzeki Narew i ustawiony na plaży miejskiej w Ostrołęce.

Zdjęcia znajdują się TUTAJ.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

W dniu 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka.

Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w imieniu naszym jak i całego społeczeństwa za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie.
Życzymy satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.

Zarząd OSP Ostrołęka

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

fot. www.moja-ostroleka.pl

Poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce wziął udział w obchodach 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości odbyły się w kościele pw. Zbawiciela Świata, rozpoczynając się Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Oprócz pocztów sztandarowych przybyli także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Po Mszy złożono kwiaty na ołtarzu.

kurier Irlandia