Get Adobe Flash player

9 kwietnia 2012- Archiwum

Czuwanie Wielkanocne 2012

Strażacy z Naszej OSP brali udział w adoracji Grobu Pańskiego, a także uczestniczyli w Mszy Rezurekcyjnej i procesji w Kościołach: pw. Św. Antoniego Padewskiego, pw. Św. Franciszka z Asyżu i pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (farnym).

Natomiast Orkiestra OSP uświetniła swoim występem Mszę Rezurekcyjną w Kościele pw. Zbawiciela Świata. Po Mszy wszyscy uczestnicy spotkali się w strażnicy OSP na tradycyjnym jajku wielkanocnym.

Galeria dostępna jest tutaj.

Życzenia Świąteczne

…Idziemy w skwarze dnia i w szarym pyle dróg
a On nas uczy kochać i przebaczać.
I z celnikami siąść, zapomnieć, kto to wróg,
pochylać się nad tymi, którzy płaczą…

Dar Wieczernika opromieniony blaskiem Wielkanocy,
niech wzbogaci Was,
idących z Panem ścieżkami życia do Emaus.
Paschalnej radości w rodzinnym gronie
na wiosenne święto Zmartwychwstania
wszystkim Druhnom i Druhom
oraz przyjaciołom Straży Pożarnej

życzy

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
w Ostrołęce

Strażacy-Twardziele odmulali Omulew

W tym roku rekordowa liczba  22 płetwonurków z Ostrołęki i Łomży zanurzyła się 31 marca w nurtach Omulwi, aby wziąć udział w dorocznym spływie „Odmulanie Omulwi”. Nie mogło zabraknąć wśród nich płetwonurków z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.
To już czwarta edycja wiosennego pływania tą przepiękną rzeką. Każda edycja z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. Trasa spływu to około 4 kilometry urokliwymi meandrami perełki naszego regionu, jaką bez wątpienia jest Omulew. Start nastąpił przed drewnianym mostem w Krukach, a meta zaraz za mostem na ulicy Warszawskiej. Pomimo zimna, opadów deszczu i śniegu wszyscy byli w doskonałych humorach, a  przy ognisku można było dzielić się wrażeniami ze spływu. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i certyfikaty.

Fotoreportaż z Odmulania Omulwi zamieściliśmy w naszej galerii – tutaj.

kurier Irlandia