Get Adobe Flash player

23 czerwca 2011- Archiwum

Procesja Bożego Ciała

Ołtarz przygotowany przez Strażaków OSP23 czerwca przypadła tegoroczna uroczystość Bożego Ciała. Strażacy należący do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce jak co roku wzięli udział w procesji i przygotowali ołtarz. Oprócz tego  udział w procsji wzięła nasza Orkiestra oraz poczet sztandarowy OSP.

GALERIA ZDJĘĆ.

Drugie miejsce na zawodach

21 drużyn z całego powiatu wzięło udział w tegorocznych zawodach pożarniczych na stadionie MOSiR przy ul. Witosa w Ostrołęce. Uczestnicy musieli wykazać się dużą sprawnością, odpornością na stres i wytrzymałością. Nasza Ochotnicza Straż Pożarna zajęła ostatecznie drugie miejsce, ale pozostał spory niedosyt, bo do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele…

Strażacy zmierzyli się w dwóch konkurencjach: w sztafecie 7x50m oraz na torze bojowym. Czekały na nich takie przeszkody jak słupki, rowy, ścianki, równoważnie czy tyczki, które w jak najkrótszym czasie trzeba było pokonać.

Po zaciętej walce najlepsza okazała się drużyna z Myszyńca, która minimalnie nas wyprzedziła. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Lelisa.

GALERIA DOSTĘPNA JEST TUTAJ.

Wyniki zawodów:

Mężczyźni:
1. OSP Myszyniec
2. OSP Ostrołęka
3. OSP Lelis
4. OSP Kadzidło
5. OSP Dzbenin
6. OSP Gleba
7. OSP Troszyn
8. OSP Kamianka
9. OSP Malinowo
10. OSP Wolkowe
11. OSP Żerań Mały
12. OSP Dąbrówka
13. OSP Wach
14. OSP Opęchowo
15. OSP Czarnia
16. OSP Suchcice
17. OSP Nowa Wieś Zach.
18. OSP Łyse

Kobiety:
1. Kobieca Drużyna Pożarnicza z Czerwina
2. Kobieca Drużyna Pożarnicza z Lelisa

Młodzież:
1. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Czerwina

Strażacy na polu bitwy

DSC09644W dniach od 27 maja do 29 maja 2011 roku strażacy z naszej OSP brali  udział, jako obsada samochodu gaśniczego PSP w zabezpieczeniu obozowiska uczestników-rekonstruktorów, którzy przybyli do Ostrołęki aby zainscenizować historyczna obronę klasztoru oraz przebieg bitwy pod Ostrołęką w dniu 26 maja 1831 roku w 180 rocznicę tych wydarzeń.

Zdjęcia zamieściliśmy tutaj.

 

Prace przy pomoście

DSC09569W ostatnich dniach miesiąca maja 2011 roku sekcja ratownictwa wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce skręcała poszczególne przęsła pomostu, który został przytwierdzony łańcuchami do dna rzeki Narew i ustawiony na plaży miejskiej w Ostrołęce.

Zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć klikając TUTAJ.

kurier Irlandia