Get Adobe Flash player

23 lutego 2011- Archiwum

1% podatku – Pamiętaj o ostrołęckiej OSP!

DRUHNY I DRUHOWIE!
ROZPOCZĘŁA SIĘ „KAMPANIA 1%”
NA ROZLICZENIE SIĘ Z URZĘDEM SKARBOWYM MAMY CZAS DO 2 MAJA 2011 R.
PAMIĘTAJMY O NASZEJ OSP PRZY SKŁADANIU PIT-u
Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Zarządu OSP Ostrołęka osoby, które przekażą 1% swojego podatku na ostrołęcką jednostkę OSP są zwolnione z 50% wysokości składki członkowskiej za bieżący rok.
Jak wypełnić końcówkę PIT-a, by przekazać naszej OSP 1% – zobaczyć można na ilustracji poniżej, wykonanej na podst. informacji z ZG OSP RP.
DZIĘKUJEMY!

Szkolenie z ratownictwa lodowego

W dniach 15-16 lutego strażacy z Sekcji Ratownictwa Wodnego (10 osób) uczestniczyli w ogólnopolskim szkoleniu z zakresu ratowania osób zagrożonych utratą życia lub zdrowia na terenach pokrytych lodem. Szkolenie odbyło się w miejscowości Rynia, która leży nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Wypompowywanie wody

Strażacy w akcji

W dniach 8.02.-12.02 nasza OSP trzykrotnie pompowała wodę z zalanych posesji przy ulicy Wiejskiej a także z kanalizacji deszczowej przy ul. Stefana Batorego.

Zabawa choinkowa (dwa filmy)

W dniu 29 stycznia Zarząd OSP zorganizował zabawę choinkową dla dzieci strażaków. Bawiło się na niej ok. 60 maluchów, którym przygrywała Orkiestra OSP. Dzieci otrzymały paczki od Mikołaja. Po rozdaniu paczek odbyło się losowanie 10 piłek – nagród ufundowanych przez Radę Osiedla Stare Miasto. Nagrody wręczali Przewodniczący Rady Osiedla Andrzej Rykowski i Andrzej Rak, członek Rady Osiedla. Poniżej zamieszczamy nagrania video z zabawą naszych milusińskich.

Usuwanie potężnego drzewa z wielkim konarem i wyciąganie pomostów na brzeg (zdjęcia + film)

W dniu 21 stycznia około godz. 11:30 nasza OSP została powiadomiona o uderzeniu dużego konaru drzewa w pozostawiony na wodzie pomost pływający na Narwi. Do zdarzenia wyjechało 5 strażaków samochodem Lublin wraz z łodzią. Po zwodowaniu łodzi i przedostaniu się na pomost stwierdzono że drzewo z korzeniami ok. 15 metrów długości i średnicy dochodzącej do 1 metra uderzył w pomost i częściowo dostało się pod pomost grożąc zerwaniem mocujących go łańcuchów. Przy użyciu pilarek do drewna około połowy drzewa zostało odcięte i spławione wodą. Zmniejszyło to częściowo napór na pomost i łańcuchy. Tego dnia zakończono działania o godz. 15.

Ciąg dalszy zaplanowano na dzień następny czyli sobotę 22 stycznia.W sobotę od godziny 10 zastęp OSP oraz dwa zastępy JRG Ostrołęka rozpoczęły demontaż pomostu gdyż nie było możliwości wydobycia drzewa spod pomostu bez jego demontażu. W akcji brali udział płetwonurkowie zarówno OSP jak i JRG. Warunki pogodowe oraz pracy doprowadzały do ciągłego zamarzania automatów nurkowych. Nurkowie z nożycami hydraulicznymi schodzili pod pomost i kolejno odcinali mocujące go łańcuchy. Ratownicy na pomoście rozkręcali poszczególne segmenty celem przetransportowania ich na plażę miejską. Około godz. 14 akcję przerwano ze względu na niska temperaturę.

Akcję kontynuowano w dniu 25 stycznia. Zastęp OSP oraz zastęp JRG Ostrołęka. Zmieniono sposób demontażu pomostu. Nurkowie wskazywali tylko miejsca mocowania łańcuchów do pomostu a ratownicy na nim po zdjęciu desek nad mocowaniem albo jeżeli była taka możliwość rozkręcali łańcuchy albo je cięli. Ta metoda była dużo szybsza i wydajniejsza. Stopniowo poszczególne segmenty pomostu były wyciągane na plażę co umożliwiło zdryfowanie zaczepionego drzewa z prądem rzeki. Do godziny 15 całość została wydobyta na plażę i przekazana pod nadzór pracownikom miasta. W trakcie działań uszkodzeniu prawdopodobnie uległa pompa hydrauliczna LUKAS ale to już oceni serwis.

Poniżej zamieszczamy materiał z telewizji internetowej TV-Ostrołęka pokazujący akcję strażaków. Zapraszamy na stronę TV Ostrołęka, gdzie można zobaczyć także inne filmy „z życia miasta”.

[flagallery gid=5 name=”Galeria”]

kurier Irlandia